Provoni Toyota-n pa pagesë
Gjej një përfaqësi shitje
E-risitë
Kërko broshurën
Çmimoret dhe katalogjet

Automobilizëm pa brenga

Toyota

Hibridet janë automjetet tona më të besueshme. 90% e të gjitha hibrideve që kemi shitur ndonjëherë janë ende në rrugë sot.

Servisi si standard

Me më pak pjesë, servisimi është punë e lehtë. Secila përfaqësi shitjeje Toyota do ta kryejë për një çmim të ngjashëm me atë të veturës së zakonshme. Kontrolli vjetor i shëndetit të hibridit është mënyra ideale për të siguruar që sistemi juaj hibrid do të ruajë performancën optimale Plus, kjo është përfshirë në një servis Toyota!

/
Një kontroll vjetor shëndetësor i veturës hibride është mënyra ideale për të siguruar që sistemi juaj hibrid do të ruajë performancën optimale
Pa brenga

Për qetësi të shtuar mendore, përveç garancisë 5 vjeçare falas, çdo servis për Toyota Hybrid përfshin një kontroll Hybrid Health Check falas. Me secilin kontroll të shëndetit të hibridit tuaj do të merrni një zgjatje prej 1 viti apo 10,000 milje për mbulesën e baterisë së hibridit tuaj, që mund të ripërtëritet për deri në 10 vjet nga regjistrimi.

E dëshmuar në shteg garash

Vitet tona të besueshmërisë në rrugë tashmë janë dëshmuar në garën më të vështirë të qëndrueshmërisë në botë, Le Mans 24 hours. TS030 Hybrid racer ynë i hatashëm shënoi vendin e dytë në garën e vitit të kaluar, së bashku me pozicione të shumta në podium dhe një fitore në garë në raundin e fundit të FIA World Endurance Championship. Në vitin 2014, Toyota Hybrid Racing Team shkon kundër Porsche dhe Audi në luftë për World Sports Car Championship.

E ndërtuar në Evropë

A e dini që ne ndërtojmë veturat Toyota në Evropë për tashmë më shumë se 20 vjet? Hybrid Auris ishte i pari Toyota Hybrid që do të prodhohej në Evropë duke përdorur fabrikën tonë në Derbyshire dhe uzinën në North Wales për furnizimin e motorëve. Të dy kanë cilësi dhe kredenciale mjedisore mahnitëse dhe vazhdojnë të bëjnë një kontribut të rëndësishëm për ekonominë.

/
Toyota hibridet janë ndërtuar me cilësi mahnitëse
E vogël, me stil, urbane apo aventureske? Provoni një nga gjashtë veturat tona hibride sot

Pročitajte više o Toyoti

Ekspedita Toyota EverTest: Misioni i realizuar Ekspedita Toyota EverTest: Misioni i realizuar Projekti i madh dhe ambicioz Toyota EverTest përfundoi me sukses. Projekti është realizuar nga prilli deri në qershor të vitit 2016 dhe mblodhi rreth vetes SUV-në legjendare Toyota Land Cruiser, njerëz të guximshëm dhe majen më të lartë të botës Mount Everest. Ridizajnimi i pjesërishëm i modelit Toyota '86' Ridizajnimi i pjesërishëm i modelit Toyota '86' Më 1 gusht të këtij viti, Toyota Motor Corporation do ta prezantojë modelin pjesërisht të ri-dizajnuar të Toyota-s “86” te të gjithë partnerët e autorizuar të Toyota-s, Toyopet, Toyota Corolla dhe Netz. WWF dhe Toyota - mbështetja për kalim të përshpejtuar global në qëndrueshmëri. WWF dhe Toyota - mbështetja për kalim të përshpejtuar global në qëndrueshmëri. WWF dhe korporata Toyota sapo kanë nënshkruar kontratën pesë vjeçare me qëllim të përshpejtimit të procesit të tranzicionit kah qëndrueshmëria. Fedor Konyukhov filloi fluturimin e vet me balon rreth botës më 12 korrik Fedor Konyukhov filloi fluturimin e vet me balon rreth botës më 12 korrik Fedor Konyukhov filloi me një përpjekje për të vendosur një rekord të ri botëror për fluturim me balonë rreth botës pa ndërprerje. Sa ka ndryshuar Yaris pas 3 milionë modele të prodhuara Sa ka ndryshuar Yaris pas 3 milionë modele të prodhuara Toyota Motor Manufacturing France (TMMF) ka prodhuar modelin e 3-miliontë Yaris Hilux në shtëti apo rruga në jug Hilux në shtëti apo rruga në jug Një grup i vogël i gazetarëve nga rajoni janë nisur në aventurë, në vozitjen e parë të brezit të ri Hilux në Afrikë. Prius Plug-in i ri hibrid Prius Plug-in i ri hibrid Brezi i dytë i teknologjisë revolucionare PHEV të Toyota-s e ka premierën botërore në panairin ndërkombëtar të automobilave në Nju Jork Toyota Land Cruiser Toyota Land Cruiser Rruga në tokën e gejzereve, vullkaneve, vikingëve dhe kukudhëve Pyetjet më të shpeshta Pyetjet më të shpeshta Këtu ju mund të gjeni disa pyetje më të shpeshta dhe përgjigjet përkatëse për t'ju ndihmuar me vendimin tuaj për të kaluar në veturë hibride.
Politika jonë E-Privatësi

Ne i përdorim cookies në faqen tonë të internetit për t’ju ofruar shërbim më të mirë.  Nëse ju jeni të kënaqur me këtë, vazhdoni ta përdorni faqen e internetit normalisht, ose mësoni si t’i menaxhoni cookies.