Provoni Toyota-n pa pagesë
Gjej një përfaqësi shitje
E-risitë
Kërko broshurën
Çmimoret dhe katalogjet

Corolla Sedan LUNA - Sedan 4 Dyer

 • rrota aliazhi 16" (10 rreze)
 • Ajër i kondicionuar automatik në dy zona
 • Kamera e pamjes së pasme
 • Sistemi multimedial Toyota Touch® 2
Krahaso
Toyota Corolla Sedan - LUNA - Sedan 4 Dyer
  • E bardhë e pastër (040) Nuk përputhet me zgjedhjen e motorit
 • E zezë qiell nate (209) Nuk përputhet me zgjedhjen e motorit
 • E hirtë qiellore (1K3) Nuk përputhet me zgjedhjen e motorit
 • Oksid bronzi (6X1) Nuk përputhet me zgjedhjen e motorit
 • Metalike (1K0) Nuk përputhet me zgjedhjen e motorit
 • Ultra argjend (1F7) Nuk përputhet me zgjedhjen e motorit
 • Golden Sandstone (587) Nuk përputhet me zgjedhjen e motorit
 • Flame Red (3U5) Nuk përputhet me zgjedhjen e motorit
 • E bardhë perle (070) Nuk përputhet me zgjedhjen e motorit
Nga
21,100 €
Kombinuar (l/100km)
6.5 l/100 km
CO2 Kombinuar (g/km)
146 g/km

Gjenerata e ardhshme e makinës hibride

E prezentuar për herë të parë si hibrid, Corolla Sedan sjell një lëvizje të zjarrtë përmes veturave të reja inovative të vetëshërbimit hibrid. Me një qasje krejtësisht të re për dizajnin dhe inxhinierinë, makina më e shitur në botë ka gjithçka: një pamje e hijshme e re, një të brendshme të rinovuar tërësisht, një hapësirë të teknologjisë së përmirësuar dhe, ndoshta më e rëndësishmja, karakteristika të përditësuara të sigurisë. Corolla Sedan është kthyer - dhe është më mirë se kurrë.

E dizajnuar për qytet, e ndërtuar për të shkuar më tej

Me stil, efikase dhe e rehatshme, Corolla i ri është një gëzim për të ngasur në çfarëdo mënyre jetese. Nëse jeni duke ngarë makinën në qytet ose duke udhëtuar përgjatë autostradës, ju do të përfitoni nga vetura e ngarkuar me energji hibride, plus besueshmërinë për të cilën Toyota është e njohur.

 • E dizajnuar për të qëndruar

  Corolla Sedan ka një ndjenjë të pamohueshme të fuqisë, të karakterizuar nga linja të rafinuara, të rrjedhura dhe një trup të gjërë e të racionalizuar. Pamja e jashtme e saj e dallueshme shoqërohet me një mori të hollësive bashkëkohore, duke përfshirë llambat LED, akcentët e kromit dhe 18 rrota aliazh dy rrota.

 • I rafinuar, i gjerë dhe i rehatshëm

  Ofrimi i teknologjisë së zhytur në mendime dhe rehati klasike për çdo udhëtar, brendësia është aq e relaksuar sa është e përshtatshme. Me hapësira të zgjuara magazinimi, hapësirë të mjaftueshme të legroom dhe premium, ju do të gjeni udhëtimin tuaj aq të këndshëm sa edhe destinacioni.

 • Një ikonë për epokën moderne

  E ndërtuar duke përdorur platformën Toyota New Generation Architecture (TNGA), Corolla Sedan sjell një makinë të përparuar të gjithanshme. Nga pezullimi i përmirësuar dhe trajtimi dinamik në qendër të ulët të gravitetit dhe 1.8 litra benzinë hibrid - Corolla Sedan është çdo pjesë e një ikone moderne.