Provoni Toyota-n pa pagesë
Gjej një përfaqësi shitje
E-risitë
Kërko broshurën
Çmimoret dhe katalogjet

Corolla Touring Sports

HIBRID NË DISPOZICION

Nga 20,800 €
 • Dizajn për të kthyer kokat

  Kjo është një makinë që godet nga të gjitha këndet. Një mbulesë tërheqëse e ulët krijon një profil të hijshëm, ndërsa pamjet e përparme dhe të pasme zbulojnë një qëndrim të fuqishëm dhe të gjerë, të theksuar nga një grilë sportive dhe nga llambat me stil e të gjitha LED.

 • Knaqësi për ta ngarë

  Hibridi kurrë nuk u ndje aq mirë. Ju keni një zgjedhje të dy motorëve Hybrid. 1.8 litra Hybrid siguron një makinë të butë dhe të heshtur që do të prisni nga Toyota. Motori i ri Hybrid Dynamic Force 2.0 litërsh e dërgon Hybridin në një nivel të ri emocionues, duke dhënë shumë energji dhe shpejtësi të lehtë për një lëvizje të gjallë dhe dinamike e që e bën një udhëtim të përditshëm një gëzim.

 • Paqe e vërtetë e trurit

  Paketa inovative e Toyota Safety Sense parashikon rreziqe të mundshme dhe ju ndihmon të reagoni më efektivisht. Gjithashtu me një sërë mjetesh inteligjente të shoferit duke përfshirë një aparat fotografik të pasme, Monitor të Këndit të Verbër , Alarm Trafiku të Kalimit nga Pas, Ndihma Inteligjente e Parkimit dhe Rrezja Automatike Adaptive, udhëtimi do të jetë aq i lehtë sa është i kënaqshëm. Kështu që ju mund të jeni i sigurt se ju dhe udhëtarët tuaj janë edhe më të sigurtë dhe më të relaksuar se kurrë më parë.

 • I zgjuar dhe praktik

  Dizajni i zhytur në mendime për pjesën e pasme e bën të lehtë marrjen e gjithçkaje për ju, qoftë ajo biçikletë, çantat e golfit ose bagazhet e familjes. Korniza e kuvertës së pragut të pasëm është e kthyeshme, me qilim në njërën anë dhe një rrëshirë të përfundojë në anën tjetër. Për hapësirën shtesë, thjesht lëvizeni në një pozitë më të ulët.

Gjitha Toyota Corolla hibride të reja

Me stil, efikase dhe një knaqësi për të ngarë, Corolla i ri është një ikonë për epokën moderne. Cilado qoftë stili i juaj i jetesës dhe cilido lloj i trupit që zgjidhni, do të përfitoni nga motorët hibridë të ngarkuar në veturë. Kjo është hera e parë që Toyota ka ofruar një zgjedhje të dy motorëve Hybrid - një Hybrid 1.8 litërsh dhe një motor Hybrid Dynamic Force 2.0 litërsh - për të njëjtin model. Me të gjitha avantazhet e platformës Toyota New Global Architecture (TNGA), Corolla ju merr në një ngasje shpirtërore.

Fillimi i një epoke të re emocionuese për makinën më të shitur në botë.

Gëzoni makinën që e bën makinën zbavitëse. Ndjeni ndryshimin sa më shpejt që të arrini prapa timonit, me brendësinë e tij elegant, trajtimin e shkëlqyeshëm dhe stabilitetin duke e bërë atë më të shpërblyer.

 • E ndërtuar për të ofruar më shumë

  Në Toyota, ne jemi të angazhuar për të bërë makina gjithnjë e më të mira. Corolla është ndërtuar në platformën inovative të avancuar të inxhinierisë TNGA, duke ofruar një makinë të vërtetë të kënaqshme. Një trup më i ngurtë dhe një qendër e ulët e gravitetit bashkohen për të zvogëluar rrotullimin e trupit kur shkon në qoshe, ndërkohë që pezullimi i dyfishtë i boshtit përthith goditjet në mënyrë më efektive, për një udhëtim më të butë.

 • E projektuar për të bërë përshtypje

  Gjëja e parë që vëreni për Corollën e re është pjesa e jashtme e saj e guximshme dhe dinamike. Një mbulesë tërheqëse e ulët i jep atij një profil të lëmuar dinamik, i cili rritet me rrota sportive 18 "aliazh.

 • Një ndjenjë e stilit

  Dizajnuesit tanë kanë zgjedhur një kombinim të materialeve me cilësi të lartë që duken mahnitëse së bashku - dhe gjithashtu ofrojnë një larmi të kënaqshme tekstilesh. Një vështrim i zi i jep mbretit një ndjenjë sportive, ose ju mund të zgjidhni një gri të ftohtë që nënvizon dizajnin e gjerë dhe të zbrazët. Sediljet sportive me stil e plotësojnë pamjen e përkryer.

Zbuloni makinën më të shitur në botë

Një udhëtim emocionues qëndron përpara, pasi një ikonë bëhet një hibrid.

Ju do të doni një ngasje temperamente të Corollës së re

Ju do të doni një ngasje temperamente të Corollës së re

Hybridët e Toyotas janë një kënaqësi për të vozitur. Temperamente dhe reagues në qytet, motori Hybrid prej 1.8 litrash siguron një makinë të relaksuar. Motori i ri 2.0 litër Hybrid Dynamic Force sjell më shumë energji të pa kompromentuar në ngasje të qetë. Cilado që zgjidhni, të dyjat kursejnë karburant dhe zvogëlojnë emetimet, duke rënë në zero kur ju ngasni vetëm në energji elektrike.

Uluni mbrapa dhe relaksohuni

Uluni mbrapa dhe relaksohuni

Kabina e Corollës së re është e projektuar rreth rehatisë tuaj. Sediljet sportive mbështjellen rreth jush për t'ju mbajtur në mënyrë të vendosur në vend, duke ju mbajtur të rehatshëm në udhëtime të gjata. Pozicioni i timonit është i projektuar për t'u ndjerë sa më natyral, duke ndihmuar në shmangien e lodhjes. Çelësat e montuar në timonin e drejtimit të makinës, infotainment dhe të kontrollit audio ju lejojnë që t'i mbani duart në një vend, ndërsa një ngrohës i timonit i mban ato të ngrohtë në ditët e ftohta.

I mençur dhe praktik

I mençur dhe praktik

Corolla Touring Sports të reja ju japin hapësirën që juve ju nevojitet, kur ju keni nevojë për të. Kjo bën që udhëtarët mbrapa të jenë po aq të rehatshëm sa njerëzit para. Hapësira e saj bujare për këmbë do të përshtatet çdo gjë në sajë të një bordi të rregullueshëm të kuvertës, xhepat e derës dhe pjesët e pasme të palosshme. Kur keni nevojë për të hapur hapësirër për këmbë me duart tuaja, vetëm rrëshqisni këmbën tuaj nën parakolpin e pasëm, me sensorin e goditjes pa duar hapja automatike e derës së pasme.

Siguria nuk është thjesht një opsion - është standard

Siguria nuk është thjesht një opsion - është standard

Toyota Safety Sense është standard në çdo Corolla, sepse siguria juaj është thelbësore. Ky sistem unik i sigurisë përfshin një sërë veçorish të sigurisë të përditësuara që e bëjnë makinën më të lehtë, duke ju mbajtur juve dhe udhëtarët tuaj edhe më të sigurtë.

Eksploroni karakteristikat e sigurisë
Politika jonë E-Privatësi

Ne i përdorim cookies në faqen tonë të internetit për t’ju ofruar shërbim më të mirë.  Nëse ju jeni të kënaqur me këtë, vazhdoni ta përdorni faqen e internetit normalisht, ose mësoni si t’i menaxhoni cookies.