Provoni Toyota-n pa pagesë
Gjej një përfaqësi shitje
E-risitë
Kërko broshurën
Çmimoret dhe katalogjet

Corolla Hatchback

HIBRID NË DISPOZICION

Nga 19,900 €
 • E dizejnuar për të kthyer kokat

  Pamja e jashtme e guximshme dhe dinamike përmban një qëndrim të gjerë dhe një profil të lëmuar me një mbulesë tërheqëse të ulët. Rrotat sportive të aliazhit 18 ", të gjitha llampat me stil LED dhe me opsionet e bojës dy-tonale shtojnë efektin tërheqës.

 • Knaqësi për ta vozitur

  Hibridi kurrë nuk u ndje aq mirë. Ju keni një zgjedhje të dy motorëve Hybrid. 1.8 litra Hybrid siguron një makinë të butë dhe të heshtur që do të prisni nga Toyota. Motori i ri Hybrid Dynamic Force 2.0 litërsh merr Hybridin në një nivel të ri emocionues, duke dhënë shumë energji dhe shpejtësi të lehtë për një lëvizje të gjallë dhe dinamike që e bën edhe një udhëtim më të përditshëm gëzimi.

 • Paqe e vërtetë e trurit

  Paketa inovative e Toyota Safety Sense parashikon rreziqe të mundshme dhe ju ndihmon të reagoni me efektivitet. Gjithashtu me një gamë të gjërër mjetesh inteligjente për shoferin duke përfshirë një aparat të pasëm fotografik, Monitor këndi të verbër, Alarm të trafikut të kalimit mbrapa, Ndihmë Inteligjente e Parkimit dhe Rrezja Automatike Adaptive, udhëtimi do të jetë aq i lehtë sa është i kënaqshëm. Kështu që ju mund të jeni i sigurtë që ju dhe udhëtarët tuaj janë edhe më të sigurtë dhe më të relaksuar se kurrë më parë.

Gjitha Toyota Corolla hibride të reja

Me stil, efikase dhe një knaqësi për të ngarë, Corolla i ri është një ikonë për epokën moderne. Cilado qoftë stili i juaj i jetesës dhe cilido lloj i trupit që zgjidhni, do të përfitoni nga motorët hibridë të ngarkuar në veturë. Kjo është hera e parë që Toyota ka ofruar një zgjedhje të dy motorëve Hybrid - një Hybrid 1.8 litërsh dhe një motor Hybrid Dynamic Force 2.0 litërsh - për të njëjtin model. Me të gjitha avantazhet e platformës Toyota New Global Architecture (TNGA), Corolla ju merr në një ngasje shpirtërore.

Fillimi i një epoke të re emocionuese për makinën më të shitur në botë.

Gëzoni makinën që e bën ngasjen zbavitëse. Ndjeni ndryshimin sa më shpejt që të arrini prapa timonit, me brendësinë e tij elegante, trajtimin e shkëlqyeshëm dhe stabilitetin duke e bërë atë më të shpërblyer.

 • E ndërtuar për të ofruar më shumë

  Në Toyota, ne jemi të angazhuar për të bërë makina gjithnjë e më të mira. Corolla është ndërtuar në platformën inovative të avancuar të inxhinierisë TNGA, duke ofruar një makinë të vërtetë të kënaqshme. Një trup më i ngurtë dhe një qendër e ulët e gravitetit bashkohen për të zvogëluar rrotullimin e trupit kur shkon në qoshe, ndërkohë që pezullimi i dyfishtë i boshtit përthith goditjet në mënyrë më efektive, për një udhëtim më të butë.

 • E dizejnuar që të impresionoj

  Gjëja e parë që vëreni për Corollën e re është pamja e jashtme e saj, e guximshme dhe dinamike, e cila mund të bëhet edhe më tërheqëse me një përzgjedhje nga opsionet tona të bojës dy-tonale. Një mbulesë e ulët tërheqëse, një grilë të gjërë e të mrekullueshme dhe dritat kryesore, të veçanta e të gjitha LED i jep një profil të lëmuar, i cili rritet nga rrotat sportive të aliazhit 18 ".

 • Një ndjenjë e stilit

  Dizajnuesit tanë kanë zgjedhur një kombinim të materialeve me cilësi të lartë që duken mahnitëse së bashku - dhe gjithashtu ofrojnë një larami të kënaqshme tekstilesh. Një vështrim të zi i jep brendësisë një ndjenjë sportive, ose ju mund të zgjidhni një gri të ftohtë që nënvizon dizajnin e gjerë dhe të zbrazët. Sediljet me stil sportiv e plotësojnë pamjen e përkryer.

Zbuloni makinën më të shitur në botë

Një udhëtim emocionues qëndron përpara, pasi një ikonë bëhet një hibrid.

Ju do ta doni vozitjen me shpirt të Corollës së re

Ju do ta doni vozitjen me shpirt të Corollës së re

Hybridët e Toyotas janë një kënaqësi për të ngarë. Me qetësi dhe reagues në qytet, motori Hybrid prej 1.8 litrash siguron një vozitje të relaksuar. Motori i ri 2.0 litër i Hybrid Dynamic Force sjell më shumë energji të pa kompromentuar në vozitje të qetë. Cilën do që zgjidhni, të dyjat kursejnë e karburantin dhe i zvogëlojnë emetimet, duke rënë në zero kur ju ngasni vetëm në energji elektrike.

Uluni mbrapa dhe relaksohuni

Uluni mbrapa dhe relaksohuni

Kabina e Corollës së re është projektuar rreth rehatisë suaj. Sediljet sportive mbështjellen rreth jush për t'ju mbajtur në mënyrë të vendosur në vend, duke ju mbajtur të rehatshëm në udhëtime të gjata. Pozicioni i drejtimit është i projektuar për t'u ndjerë sa më natyral, duke ndihmuar në shmangie të lodhjes. Në timon për drejtimin e makinës, të montuar kontrollet për infotainment dhe audio që ju lejojnë të mbani duart tuaja në një vend, ndërsa një ngrohës i timonit i mban ato të ngrohtë në ditët e ftohta.

Siguria nuk është thjesht një opsion - është standard

Siguria nuk është thjesht një opsion - është standard

Toyota Safety Sense është standard në çdo Corolla, sepse siguria juaj është thelbësore. Ky sistem unik i sigurisë përfshin një sërë veçorish të sigurisë të përditësuara që e bëjnë makinën më të lehtë, duke ju mbajtur edhe juve dhe udhëtarët tuaj edhe më të sigurtë.

Eksploroni karakteristikat e sigurisë
Politika jonë E-Privatësi

Ne i përdorim cookies në faqen tonë të internetit për t’ju ofruar shërbim më të mirë.  Nëse ju jeni të kënaqur me këtë, vazhdoni ta përdorni faqen e internetit normalisht, ose mësoni si t’i menaxhoni cookies.